image/svg+xml
image/svg+xml

2020-2021 AKADEMİK YILI BAHAR DÖNEMİ II. ULUSLARARASI LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİ ALIM SONUÇLARI

2020-2021 Akademik Yılı Bahar Yarıyılı II. Uluslararası lisansüstü öğrenci yerleştirme sonuçları açıklanmış olup ilgili anabilim dallarına göre listeler aşağıda belirtilmiştir.

Kesin kayıt hakkı kazanan adayların 26-06 Mayıs 2021 tarihleri arasında (06 Mayıs 2021 saat 23.59'a kadar) https://form.bartin.edu.tr/lisansustu/lisansustu-kayit-uluslararasi.html adresi üzerinden online kayıtları alınacaktır. Belirtilen saat sonrası gelen başvurular kabul edilmeyecektir. 

Tezli Yüksek Lisans ve Doktora Programlarında birden fazla programa kesin kayıt hakkı kazanan adayların tek bir program için kesin kaydını yaptırmaları gerekmektedir.

Davet Mektupları  kesin kayıt başvurusu yaptıktan sonra davet mektupları gönderilecektir.ELEKTRONİK  KESİN KAYITTA YÜKLENMESİ GEREKEN EVRAKLAR

  • Yüksek Lisans Programına başvuranlar için Lisans; Doktora Programına başvuranlar için Lisans ve Tezli Yüksek Lisans mezuniyet belgesinin aslı veya e-devlet üzerinden alınan mezuniyet belgesi,
  • Yüksek Lisans Programına başvuranlar için Lisans; Doktora Programına başvuranlar için Lisans ve Tezli Yüksek Lisans not durum belgesinin (mezuniyet transkripti) aslı veya e-devlet üzerinden alınan not durum belgesi,
  • YDS, YÖKDİL ile YÖK tarafından eşdeğerliği kabul edilen uluslararası yabancı dil sonuç belgesi (Doktora programları için son 5 yıl içerisinde alınan puanlar geçerlidir)
  • YÖK tarafından tanınan kurumların düzenlediği sınavlardan alınan Türkçe başarı belgesi (Uluslararası öğrenciler için)
  • 1 adet vesikalık fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş)
  • Evraklarının ayrıca onaylı Türkçe tercüme belgeleri

E- Devlet üzerinden alınan mezuniyet belgesi geçerli olacaktır. 

Mevcut tezli yüksek lisans veya doktora kaydı olan öğrencilerin kesin kaydı yapılamamaktadır. Tüm Uluslararası Öğrencilerin ise 420 TL harç ücreti ödemesi gerekmektedir.

Öğrenim ücreti ve katkı payı ödemeleri T.C. Ziraat Bankası veya Türkiye Halk Bankası ATM'lerinden T.C kimlik numarası ile yapılacaktır.

T.C Kimlik numarası/Pasaport Numarası ile borcu görünmeyen uluslararası öğrenciler T.C. Ziraat Bankası Bartın Şubesi/ TR700001000052516096695046  nolu IBAN' a ödeme yapabilirler.

Kesin kayıt işlemini tamamlayan adaylardan  Türkçe Dil Belgesi olmayan öğrencileri Türkçe Dil Hazırlık dönemine kaydedilip bir yıl içerisinde en az C1 seviyesinde dil yeterlik belgesi almalılardır. Yalnıza TÖMER ve Bartın Üniversitesi BÜ-DEM den alınan belgeler geçerli olup Üniversitemiz BÜ-DEM sayfasını https://tomer.bartin.edu.tr/iletisim.html adresinden inceleyip  https://veri.bartin.edu.tr/u/tomer_ogrenci_kayit.html?dil=tr  adresinden Türkçe Dil Kursuna kayıt yaptrabilirsiniz.

Kesin Kayıt Hakkı Kazanan Adayların Kesin Kayıtlarının Yapılması

26 Nisan- 6 Mayıs 2021

Kesin Kayıtları Yapılan Uluslararası Öğrencilere Davet Mektuplarının e-posta Yoluyla Gönderilmesi

26 Nisan -7 Mayıs 2021