image/svg+xml
image/svg+xml

2020-2021 AKADEMİK YILI BAHAR DÖNEMİ 2. YEDEK LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİ YERLEŞTİRME SONUÇLARI

Görülen luzüm üzerine boş kalan kontejanlar için; 2020-2021 Akademik Yılı Bahar Yarıyılı lisansüstü öğrenci 2.yedek yerleştirme sonuçları açıklanmış olup ilgili anabilim dallarına göre listeler aşağıda belirtilmiştir.

2.Yedek listeden kesin kayıt hakkı kazanan adayların 24-26 Şubat 2021 tarihleri arasında (26 Şubat 2021 saat 23.59'a kadar) https://form.bartin.edu.tr/lisansustu/lisansustu-kesin-kayit.html adresi üzerinden online kayıtları alınacaktır. Belirtilen saat sonrası gelen başvurular kabul edilmeyecektir. 

Tezli Yüksek Lisans ve Doktora Programlarında birden fazla programa kesin kayıt hakkı kazanan adayların tek bir program için kesin kaydını yaptırmaları gerekmektedir.


ELEKTRONİK  KESİN KAYITTA YÜKLENMESİ GEREKEN EVRAKLAR

  • Yüksek Lisans Programına başvuranlar için Lisans; Doktora Programına başvuranlar için Lisans ve Tezli Yüksek Lisans mezuniyet belgesinin aslı veya e-devlet üzerinden alınan mezuniyet belgesi,
  • Yüksek Lisans Programına başvuranlar için Lisans; Doktora Programına başvuranlar için Lisans ve Tezli Yüksek Lisans not durum belgesinin (mezuniyet transkripti) aslı veya e-devlet üzerinden alınan not durum belgesi,
  • ALES sonuç belgesi (Son 5 yıl içerisinde alınan puanlar geçerlidir)
  • 1 adet vesikalık fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş)
  • Yurt dışından alınmış lisans ve yüksek lisans diplomaları için YÖK tarafından onaylanmış denklik belgesi  (T.C. Vatandaşı öğrenciler için)

E- Devlet üzerinden alınan mezuniyet belgesi geçerli olacaktır. 

Mevcut tezli yüksek lisans veya doktora kaydı olan öğrencilerin kesin kaydı yapılamamaktadır. Herhangi bir yükseköğretim kurumunda kaydı bulunan T.C. Vatandaşı öğrenciler 140 TL harç ücreti ödemesi gerekmektedir.

Öğrenim ücreti ve katkı payı ödemeleri T.C. Ziraat Bankası veya Türkiye Halk Bankası ATM'lerinden T.C kimlik numarası ile yapılacaktır.


SONUÇLAR